Kaip protingai sulieknėti? [0]

Komentarų: nėra
Siekimas atsikratyti antsvorio visiškai nereiškia atsisakymą nuo visko, ką mes mėgstame. Mes turime atsisakyti tiktai to, kas vienareikšmiškai žalinga - kenkia psichologiškai (neatsispyrusios pagundai ir pavalgiusios mes jaučiamės prislėgtos) arba fiziologiškai (skatina riebalų kaupimąsi organizme). Todėl svarbu suvalgius gabalėlį sūrio nepulti prie saldumynų ir neatsiduoti rajumui. Nes iš tiesų daug svarbiau ne tai, ką mes valgome ir kiek kalorijų buvo suvalgytame patiekale, bet kaip tas maistas mus paveikė. Jeigu mes ko nors užvalgę pradedame nesitvardyti ir persivalgome, vadinasi, tokio maisto reikia atsisakyti. Trumpiau tariant, valgant reikia pagalvoti, ar tas maistas mums suteikia naudos.
Keletas protingų minimalių pokyčių gali labai pasitarnauti judant tobulos figūros link:
- Dietologai tvirtina, kad reikia valgyti kuo dažniau. Geriausia kas 2,5-3 valandas ir kasdien tuo pat metu valgyti nedideles maisto porcijas. Tokia mityba palankiai veikia virškinamąjį traktą, medžiagų apykaitą, kraujo apytaką. Be to, dažnai valgant, geriau įsisavinami vitaminai bei mineralai, nekamuoja alkio jausmas, nepersivalgoma, todėl netunkama ir net liesėjama. Kartais per mėnesį pavyksta antsvorį sumažinti net 2 kg.
- Dažnai valgant, reikia pasirinkti lengvai virškinamą maistą: obuolius, bananus, apelsinus, javainius su natūraliu jogurtu, kefyru arba pienu, žalius salotų lapus su duonos riekele, užtepta plonu sviesto sluoksniu arba su gabalėliu neriebaus sūrio, puodelį arbatos arba kavos su nesaldžiais sausainiais, iškeptais iš rupaus malimo miltų, neriebią varškę su šviežiais vaisiais, šviežias supjaustytas daržoves (pavyzdžiui, morkas, saldžiuosius pipirus), pomidorus su gabalėliu mėsos ir riekele rupios duonos, salotų lapus su 2-3 gabalėliais virtos arba folijoje keptos mėsos ar žuvies, nesaldžius sausainius su sūriu arba porciją daržovių salotų (galima valgyti ir virtas daržoves, bet pabarstytas šviežiais žalumynais).
- Pavalgiusi pietus, niekada negulinėkite, neskaitykite nei knygos, nei laikraščio. Geriau išeikite pasivaikščioti arba suplaukite indus (net šis darbas gali būti malonus, jei žinai, kad jis padeda suliesėti). Galite paieškoti ir kitokių nesunkių fizinių darbų.
- Vakarieniaukite ne vėliau kaip 19-20 valandą, nes valgymas prieš miegą silpnina imunitetą (organizmas naktį negali deramai pailsėti, nes jam tenka virškinti maistą).
- Organizmas su maistu gali gauti ne tik jam naudingų, bet ir kenksmingų medžiagų. Jų sankaupos organizmą užteršia ir susilpnina imunitetą. Siekdami to išvengti, stenkitės maitintis ekologiškai švariais produktais ir gerkite tik filtruotą vandenį.
- Jeigu nuolat valgysime daug angliavandenių turinčių produktų, pavyzdžiui, raguolių ar bulvių, tai organizmas neišvengiamai pradės kaupti riebalus, nors jų grynų šiuose produktuose labai mažai. Be to, mes nepatirsime tikro pasisotinimo pojūčio bei nuolat vėl norėsime tokio paties maisto.
- Apie tris penktadalius maisto turėtų sudaryti vaisiai ir daržovės - žalios, salotose ir desertuose, tinkamai paruoštos. Jos ne tik tiekia vitaminus ir organines medžiagas, bet ir papildo, padidina organizme tūrį ir vandenį kurių reikia, kad organai tinkamai funkcionuotų. Jie taip pat padeda palaikyti šarminę reakciją organizme ir paįvairina, paskanina, suteikia maistui spalvą ir pagražina struktūrą.
- Šviežios daržovių sultys yra idealus vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis kasdieniniam racionui. Paprastai reikia gerti morkų ir burokėlių sultis, sumaišytas su petražolių sultimis, bet galima derinti ir bet kurias kitas daržovių sultis, kurios taip pat labai skanios.
- Jei paros maisto bendras kalorijų kiekis taps gerokai mažesnis už nustatytąsias 900-1000 kcal, tam tikromis aplinkybėmis svorio galima net priaugti! Keista, tačiau taip jau yra - kai maisto pradeda „trūkti", organizmas ima rengtis badmečiui ir intensyviau perdirba tą maistą, kurį gauna. Dėl to įvyksta neįtikėtinas dalykas - riebalų susikaupia dar daugiau.
- Laikantis dietos, bet nesportuojant, dėl nepakankamo maisto kiekio organizme ima trūkti skysčių, sumažėja raumenų masė. O tai daro neigiamą įtaką organizmo veiklai bei medžiagų apykaitai. Tie, kurie laikosi dietos ir drauge laisvalaikiu sportuoja, savo riebalus paverčia nauja raumenų mase - vadinasi, jie elgiasi iš tikrųjų teisingai ir sveikai. Be to, fizinės veiklos stoka labai silpnina imunitetą. Tad jei norite buti sveikos ir lieknos, nepamirškite kasdien pajudėti.