Vitaminas C apsaugo nuo bakterinių makšties infekcijų [2]

Komentarų: 2 (Skaityti komentarus)
Mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad moterims sunkiau sekasi išlikti sveikoms ir stiprinti natūralias gynybines organizmo jėgas negu vyrams. Pavyzdžiui, rūkymo žala moterims yra daug didesnė negu vyrams. Dėl žalingų cigaretėse esančių medžiagų poveikio moters organizme sumažėja natūralių estrogenų. Moteriai labiau pakenkti gali ir alkoholis. Moters organizme, palyginti su vyrais, yra mažiau fermento dehidrogenazės. O šis fermentas greičiau suskaido alkoholį. Moterys dažniau serga šlapimo pūslės uždegimu.
Visa tai rodo, kad moterys turi imtis didesnių pastangų imuninėms savo organizmo jėgoms sustiprinti. Jos neturi rūkyti, joms galima tik saikingai vartoti alkoholį, jos privalo reguliariai sportuoti. Jos turi pakankamai išsimiegoti, jų mityba turi būti sveika ir subalansuota.
Kaip tik saugantis nuo peršalimo ištisus metus reikia vartoti vitamino C preparatus.
Be to vitaminas C turi ir dar vieną labai svarbų poveikį, dėl kurio jis tapo daug svarbesnis moterų ligoms gydyti. Vitaminas C stiprina imunines moters lytinių organų jėgas, padeda moterims profilaktiškai apsisaugoti nuo bakterinių makšties infekcijų (o ypač vasarą tokiomis ligomis suserga nemažai moterų ir mergaičių).
Kai moteris sveika, ją nuo ligą sukeliančių mikroorganizmų saugo jos pačios organizmo mikroflora, kurią sudaro naudingos pieno rūgšties bakterijos (laktobacilos). Kad jos galėtų gyventi, makšties gleivinės pH turi būti 4,5. Tačiau jeigu terpės reakcija pasikeičia dėl ligos, dėl to, kad vartojami tam tikri vaistai, taip pat lytiškai santykiaujant ar dėl iš žarnyno „užklydusios" infekcijos, tuomet laktobacilų makštyje gerokai sumažėja ir išplinta pavojingų ligų sukėlėjai.
Gleivinės pH tiesiogiai veikia natūrali estrogenų koncentracija kraujyje, kuri ypač sumažėja per mėnesines, taip pat ir klimakteriniu laikotarpiu. Savo apsauginės funkcijos laktobacilos gali netekti jau esant mažiausių organinių sutrikimų, tik truputį sutrikus imuninės organizmo sistemos funkcijoms. Tuomet jos jau nebegali apsaugoti nuo gresiančios infekcijos.
Paaiškėjo, kad kovojant su makšties infekcijomis vitaminas C gali būti abai naudingas. Tad kaipgi vitaminas C veikia makšties gleivinę? Nuo jo makšties pH parūgštėja, taigi tampa panašesnė į natūralią. Nepageidaujamos bakterijos tuomet jau nebegali netrikdomai daugintis, o „teigiamos" bakterijos vėl saugo makšties gleivinę.
Be to, dar keletas patarimų makšties infekcija susirgusiai moteriai: nevilkėkite pižamos. Po naktiniais marškiniais nemūvėkite apatinių kelnaičių. Dėl glaudaus kontakto su apatinėmis kelnaitėmis ar pižamos kelnėmis į makšties prieangį gali patekti naujų ligų sukėlėjų. Kol sergate, lytiškai nesantykiaukite. Kad dar labiau nenusilptų imuninė sistema, venkite sunkaus fizinio krūvio.